Az elit nőknél Bruchner Regina, a férfiaknál pedig Vas Barnabás diadalmaskodott - az érmét nővérétől vehette át - a 14. Csömöri Bringafesztivál MTB XCO C2 MK-futamán!
A pénteki Diákolimpia-nap után szombaton a jól megszokott programkavalkád várta a kicsiket és nagyokat a 14. Csömöri Bringafesztiválon: szakági bemutató, bringás forgatag, kreatív játékdömping, közkedvelt pumpaverseny és a nemzetközi MTB XCO C2 Magyar Kupa-futam színesítette a hétvégét.
A Kálvárián az U9-esek kezdtek délelőtt, majd szépen következett a többi korosztály egészen U17-ig. A látványos triál show alatt csak úgy kapkodtuk az állunkat, a kisebb szünetre pedig a fiatalok eredményhirdetése tette fel a pontot, amelynek sztárvendége, a csömöri olimpiai negyedik klasszis bringás, Valter Attila volt.
A délutáni programot az U19-esek kezdték, a nemzetközi mezőnyben a fiúknál Berencsi Benedek nyerte a futamát, a lányoknál pedig Kiss Nikoletta Bettina hasított az első helyre. A felnőttek viadala nagy csatákat hozott: a hölgyeknél Bruchner Regina győzött, míg a férfiaknál a legutóbb Csömörön hegyibringázó Vas Barnabás előzte meg riválisait - érdekesség, hogy a délutáni sztárvendégtől, testvérétől, a korábbi győztes, szintén olimpiai negyedik Vas Kata Blankától vehette át aranyérmét.
Vasárnap a csömöri Béke térről induló kistérségi kerékpáros körtúrával zárul a 14. Csömöri Bringafesztivál!
14. Csömöri Bringafesztivál 2026
MTB XCO C2 Magyar Kupa-futam
az eredmények IDE KATTINTVA olvashatóak!
Gratulálunk!