Buzsáki és Palumby ismét tarolt

A trópusi hőség sem akadályozta meg Csömörön Buzsáki Virágot és Palumby Zsombort, hogy felálljon az idei MTB XCO országos bajnokság dobogójának legmagasabb fokára!

Harminc Celsius-foknál is magasabb volt a hőmérséklet, amikor az U9-esek viadalával negyed 10-kor hivatalosan is elkezdődött a 2022-es MTB XCO országos bajnokság a csömöri Bulgárkertben. Ezt követően sorban jöttek a további korosztályok, az egyre tikkasztóbb kánikulában, egyre komolyabb létszámmal képviseltették magukat a kamaszok, összesen 162 versenyző állt rajthoz az idei ob-n (2016-ban ez a szám 153 volt)! Az U13-as lányok viadalán ráadásul rögtön összejött az idei első csömöri aranyérem, majd Hegedűs Heléna után az U19-es Feldhoffer Bálint és Greman Szonja is fölényesen győzött. Ilyen előjelek után került sor a felnőttek versenyére, amelyen sem a férfiaknál, sem a nőknél nem állt rajthoz a címvédő: végül a négyszeres olimpikon Parti András és az olimpiai negyedik Vas Kata Blanka sem indult. A tomboló hőségre való tekintettel a felnőtt férfiak és a Master1-esek versenytávját az eredetihez képest egy körrel csökkentették, ezzel kellett tehát kalkulálni a taktika kidolgozásakor. Az aranyesélyesek közül a pénteki XCC ob két győztese igazolta remek formáját, Buzsáki Virág és Palumby Zsombor is duplázott, két napon belül mindkét versenyző a második magyar bajnoki aranyérmét és trikóját gyűjtötte be. A hazai pályán szereplő versenyzők közül Schmidel Regina és Sylvester Balázs egyaránt előrelépett egyet a dobogón a pénteki helyezéséhez képest, majd kézen fogva a bronzérmesekkel, mehettek az időközben megjelenő doppingellenőrök által levezényelt rutinvizsgálatra. A díjátadásra már visszaértek, amelyen a Magyar Kerékpáros Szövetség főtitkára, Vízer Barnabás és a Csömöri Sport és Szabadidő-szervező Nonprofit Kft. ügyvezetője, Válé Flórián adta át a bajnokoknak járó nemzeti színű mezeket és a csodálatosan csillogó érmeket.