Óriási csata volt!

Idén a hegyibringások XCM országos bajnokságára a XX. Bükk Hegyikerékpár Maraton keretein belül került sor. Ezúttal az U19-es korosztálytól osztottak bajnoki érmeket.

A Felsőtárkány környéki nyomvonalon, középtávon 57 kilométer, míg hosszútávon 94 kilométer várt a résztvevőkre: az elit férfiaknál a csömöri Szatmáry András és az idei Csömör Nagydíjon győztes Palumby Zsombor hatalmasat csatázott, végig fej fej mellett haladtak, nyúzták egymást a Bükk hegyein és völgyein. A rengeteg oda-vissza támadás, valamint három és fél óra versenyzés után sprintbefutó döntött, az óriási küzdelemben Palumby nyert, Szatmáry három másodperc hátránnyal ezüstérmet szerzett.

A XX. Bükk Maratonon az U17-eseknél a Cube-Csömör színeiben Takács Valent Márk és Feldhoffer Bálint is a megszokott színvonalon teljesített, mindketten dobogóra állhattak. Jól indult tehát az augusztus...