Gratulálunk, András!

Óriási küzdelemben a 24. helyen ért célba a 2016-os riói olimpián Parti András. A magyar bringás defektet kapott a versenyen, de utána ismét felküzdötte magát az élmezőnybe.

Utolsó magyarként a hegyikerékpáros Parti András volt érintett a 2016-os riói olimpián. Az idei Csömöri Bringafesztiválon megrendezett magyar bajnokság győztese nagyon kemény felkészülési időszak végén állt rajthoz Brazíliában és ennek megfelelően remekül ment neki a versenyzés. A világ legjobbjai között a 18-19. helyen tekert, amikor az igen köves pályán, sokadikként az ő bringája is defektet kapott. Gyors kerékcsere után, visszacsúszva a 35. helyre, sikeresen tudta folytatni a küzdelmet, és mindent kiadva magából - fizikálisan és mentálisan is remekül helytállva - felküzdötte magát a 24. helyre. Attól függetlenül, hogy a TOP20 volt a cél, ebből a helyzetből maximálisan kihozta azt, amit lehetett.

- Nem is tudom, hol kezdjem... 24. lettem - fogott bele egy szuszra Parti András a verseny utáni értékelésbe! - Óriási kő esett le a szívemről! Ugyan nagyon közelinek tűnt az álom, a TOP20, a 18-19. helyen mentem, mikor defektet kaptam. Épp Sagannal kerülgettük egymást, mikor odavertem a hátsó kerekem. Ez benne volt ebben a pályában, nagyon sok defekt volt. A 34-35. helyre csúsztam vissza. Innen full gázzal kellett mennem, nem volt más megoldás! A célig a 24. helyre sikerült feljönnöm, ami így a maximum volt. Amit tudtam, beleadtam!
Éreztem azt a sok energiát amit küldtetek felém, fantasztikus érzés mikor tudom, hogy ennyien szurkoltok! El sem tudom mondani, mennyit jelent az a sok jókívánság, gratuláció! Ez minden sportoló álma, hogy egy olimpián ott lehessen és egy ország szorítson érte.
Mérhetetlenül büszke vagyok arra, hogy ennek a Magyar csapatnak a tagja lehettem!