Valter-bravúr Katalóniából

Nagyszerű hetet zárt a csömöri Valter Attila, aki a Katalán kör országúti kerékpárverseny zárószakaszán a bravúros második helyet szerezte meg, összetettben a 26. helyen végzett.

Valter Attila nagyszerűen kezdte a versenyt, az első szakaszon a 10. helyen zárt, majd még sikeresebben fejezte be, az utolsó etapon másodikként ért célba! A hagyományoknak megfelelően a szokásos barcelonai körözéssel ért véget a Katalán Körverseny, mely penzum végén hat alkalommal is abszolválnia kellett a mezőnynek a Montjuic emelkedőjét. A pálya természetesen annak rendje és módja szerint apró darabjaira szedte a karavánt, a végén mindössze szűk húsz fő sprintelhetett a szakaszgyőzelemért, a remekül tekerő Valter Attila hajszállal maradt le a győzelemről. A Groupama-FDJ csömöri menője a 26. pozíciót szerezte meg összetettben, így az etapon begyűjtött 20 UCI-világranglista pontja mellé a végelszámolásnál még további tizenhatot szerzett, így 36 ponttal zárta a viadalt!

- Az első World Tour-győzelem továbbra is várat magára, de úgy érzem, hogy nagyon érik már. Rég volt ilyen kemény hetem, nagyon fontos állomása volt ez a szezonnak, összességében pedig elégedett vagyok a versennyel. Nagyon köszönöm a szurkolást mindenkinek - írta közösségi média oldalain Attila, akit várhatóan legközelebb a Tour of the Alps viadalán láthatunk.