Csömöri éremeső az országos bajnokságon!

Látványos és izgalmas futamokat, valamint igazi sztárparádét hozott a Városligetben rendezett cyclocross országos bajnokság. A Cube-Csömör bringásai három arannyal zárták a napot!

Öt esztendő után adott otthont újra cyclocross versenynek a Városliget, amely viadal ezúttal a 2022-es bajnoki címekről volt hivatott dönteni. A pálya meghatározó részét a Királydomb adta, amelyre többször is fel kellett tekerniük a kerekeseknek. Napsütéses, száraz, ám fagypont körüli hőmérsékletben rajtoltak el a futamok. A szakág növekvő népszerűsége és olimpiai negyedik helyezettünk, Vas Kata Blanka (SD Worx) indulásának köszönhetően rengetegen látogattak ki a bajnokságra.

Az U13-as lányoknál Hegedűs Heléna, az U17-es fiúknál Vas Barnabás győzött a mieink közül, míg az U19-es fiúk versenyében Takács Valent Márk bizonyult a leggyorsabbnak. Az elit nőknél a papírformának megfelelően Vas Kata Blanka abszolút futamgyőztesként, a tizenkilenc éven aluli fiúkat is maga mögé utasítva, hatalmas előnnyel védte meg bajnoki címét, mögötte Schmidel Regina lett a második!

A DigiSport beszámolója IDE kattintva tekinthető meg!

1. Takács Valent Márk 40:00 mp
3. Mindszenti Ákos 40:59 mp