Zöld trikóban: Valter Attila

Végig remekül kerékpározott a csömöri Valter Attila a Székely Körversenyen, így végül legjobb magyarként övé lett a zöld trikó. A Cube-Csömör összetettben a harmadik helyen végzett!

A 2017-es Székely Körverseny során arra törekedtek a szervezők, hogy a mezőny áthaladjon Székelyföld legfontosabb városain, így biztosan láthatóak lesznek Sepsiszentgyörgyön, Kovásznán, Kézdivásárhelyen, Baróton, Székelyudvarhelyen, Szentegyházán, Gyergyószentmiklóson és Csíkszeredában is, ez pedig lehetőséget ad a térség lakóinak, hogy még jobban megismerkedhessenek kerékpárral úgy is, mint sportág. A Székelyföld Kerékpáros Körverseny volt az első olyan nemzetközi kerékpáros verseny Romániában, amelyet kalendáriumába iktatott az UCI, ez a hagyomány pedig arra kötelezi a szervezőket, hogy a viadal szintjét megtartsák.

Az idei versenyre a Cube-Csömör együttese a Borsos Benedek, Buruczki Szilárd, Dina Dániel, Puskás Dávid, Valter Attila összetételű csapattal utazott el, így minden esélyük megvolt a fiúknak a minél meghatározóbb magyar szereplésre.

A négynapos verseny szerdán egy 5 és fél kilométeres egyenkénti indításos prológgal kezdődött Sepsiszentgyörgyön, ahol a román Nicolae Tanovitchii volt a leggyorsabb, a szép számú magyar küldöttségből a legjobb, Szöllősi Ferenc (Kontent-DKSI) volt 20 másodperccel elmaradva, Valter Attila 24 másodperc hátránnyal a 23. lett.

Csütörtökön már emelkedőkkel tűzdelt terepen közel 160 kilométer várt a mezőnyre, amely szét is szakadt több csoportra. Az első, 16 fős sorban a magyarok közül Valter Attila (Cube-Csömör) és Kiss Gergely (Epronex Bike Hungary) tudott bennmaradni. A 19 éves Valter a hajrát is elöl kezdte és végül a harmadik helyen zárt a német Christian Mager mögött, ezzel a teljesítménnyel magához vette a legjobb magyarnak járó zöld trikót!

- Remek szakaszon vagyunk túl itt a Székely Körversenyen - értékelt Valter Attila. - Szerdán sikerült minimalizálni a hátrányom a prológon, így még nagyobb lelkesedéssel állok az összetetthez. A mai szakaszon egy nem túl nehéz tempót tekerve közlekedtünk, a hegyek is jól estek, jó erőben éreztem magam. Maradt bennem annyi, hogy sprinteljek a végén, kicsit emelkedett is, ami kedvezett nekem, így sikerült a 3. helyen beérnem. Összetettben a 10. helyen állok nem túl nagy hátránnyal, remélem még előrébb tudok majd jönni. A csapatból mindenki befejezte a szakaszt, jó hangulattal várjuk a holnapot. Ja, és még valami, köszönöm Cser Gábornak a kereket, valamint a csapatnak a segítséget!

Pénteken a királyetappal folytatódott a Körverseny: a napnak hetvenhat kerekes vágott neki és Székelyudvarhelyről indulva a Libántető kétszeri érintésével Csíkszeredában fejezte be a szakaszt. A legjobb az osztrák Patrick Bosman (Hrinkow Advarics) volt, összetettben csapattársa Christian Mager (Hrinkow Advarics) vette át a vezetést. A zöld trikóban továbbra is Valter Attilán feszül, aki a 9. helyen végzett!

Hármaskereszt és Hargitafüdő között egy 6,2 kilométeres hegyi időfutammal folytatódott a Székely Körverseny szombaton. A moldáv Cristian Rauleanu nyert, az osztrák Patrick Bosman (Hrinkow Advarics) vette át az első helyet összetettben, Valter Attila a kilencedik helyre lépett előre, aki folytatva remek szereplését negyvenhárom másodperc hátránnyal a tizenegyedik helyen zárta a délelőttöt, míg Dina Dániel (Cube-Csömör) másfél percet kapva a 19. lett.

A záró szakaszt, amely egy 125 kilométeres félszakasz volt (Csíkszeredából indulva egy kisebb kört követően visszatért a városba a mezőny, ahol még tizenegy kör várt rájuk), aztán az osztrák Markus Kopfauf (WSA-Greenlife) nyerte a Székely Körversenyen, Pályi Csaba (Kontent-DKSI) harmadikként zárt. Az összetettben Patrick Bosmann (Hrinkow Advarics) diadalmaskodott, Valter Attila pedig a legjobb magyarként (Dina Dániel a 3. legjobb) a 9. helyen zárt összetettben, így övé lett a zöld trikó. A csapatok versenyében legjobb magyarként a Cube-Csömör a dobogó harmadik fokára állhatott fel.