Parádéztak a csömöriek a Touron

A 38. Tour de Hongrie nemzetközi országúti körversenyen a 11. helyen végzett a Cube-Csömör csapata, Valter Attila pedig dobogóra állt az összetett hegyi pontversenyben!

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) Europe Tour sorozatában szereplő, 2.2-es kategóriájú nemzetközi országúti kerékpárverseny 25 országból érkezett 106 fős mezőnye hat nap alatt 750+1 kilométert tett meg. Vasárnap emlékezetes befutóval ért véget 38. Tour de Hongrie, a több mint 400 fős karaván hat nap alatt körbejárta az országot, Szombathelyről indulva, Keszthelyt (ezen a napon a szélsőséges időjárás miatt nem jutott el Zalaegerszegre), Velencét, Siófokot, Paksot, Ceglédet, Karcagot, Miskolcot és Jászberényt is útba ejtve jutott el Budapestig.

A Cube-Csömör együttesében Valter Attila és Dina Márton volt a két kiemelt versenyző, a csapat további tagjai – a háromszoros olimpikon hegyikerékpáros, Parti András, a sokszoros magyra bajnok mountainbike-os, Buruczki Szilárd, valamint Dina Dániel és Cser Gábor voltak. Érdekesség, hogy az V. Csömöri Bringafesztivál MTB XCO C2 Csömör Nagydíjának Elit futamán június 25-én Dina Márton, Parti András és Valter Attila alkották a dobogósok névsorát, ezúttal együtt, egymást segítve küzdöttek a minél jobb eredményekért!