Büszkék lehetünk Lovassyra!

A korábban Csömörön versenyző Lovassy Krisztián fantasztikus teljesítménnyel a kilencedik lett 24 induló közül a hongkongi pályakerékpáros világbajnokság pontversenyében.

Az április 12. és 16. között rendezett távol-keleti pályakerékpáros világbajnokság honlapja szerint a 28 éves Lovassy Krisztián - aki a második napon 12. lett scratch-ben - a 40 kilométeres verseny 16 sprintjéből egyet megnyert, egyben pedig második lett, az így szerzett nyolc pontjával 9. helyen járt.

Először a világbajnokság második napján a férfiak scratch versenyszámában szurkolhattunk Lovassy Krisztiánnak, aki a tizenöt kilométeres, hatvan körös scratch versenyszámnak (a scratch nem más, mint egy véghajrás mezőnyverseny pályán, ahol a helyezési sorrendet a végső befutó sorrendje adja. Ezt a sorrendet azonban felülírhatja a körelőny, ha egy versenyző körelőnyt szerez, az a végső befutótól függetlenül nyeri a versenyt) huszonhárom versenyző vágott neki. Krisztián szinte végig remekül helyezkedett, azonban nyolc körrel a vége előtt egy szökés szakította ketté a mezőnyt. A győzelmet végül a lengyel Adrian Teklinski szerezte meg a német Lucas Liss és a brit Christopher Latham előtt.
Lovassy kiválóan versenyezve az előkelő 12. pozícióban zárta a számot.

Erre a produkcióra is rátett egy lapáttal egy nappal később, április 14-én, pénteken a korábban Csömörön kerékpározó, a londoni olimpián is indult Lovassy, aki a vb harmadik napján, a pontversenyben is érdekelt volt. Helyi idő szerint délután, a 160 körös, negyven kilométeres szám hatalmas tempóban kezdődött, az ausztrál Cameron Meyer és a lengyel Wojchiech Pszczolarski domináltak az első körökben, Lovassy a hatodik sprintnél másodikként ért át a célvonalon, három pontot gyűjtve. Mintegy hetven körrel a vége előtt Meyer, Pszczolarski, a belga Kenny De Ketele és a dán Niklas Larsen csinált körelőnyt, lényegében eldöntve az első négy hely sorsát. A végjátékhoz közeledve Krisztián is belekerült egy ígéretes próbálkozásba, melynek eredményeképpen megnyerte a tizenharmadik sprintet, pontszámát ezzel nyolcra növelve. Tizennyolc körrel a vége előtt Meyer újabb körelőnyre tett szert, bebiztosítva nyolcadik világbajnoki címét, majd a hajrában De Ketele indított egymaga, megszerezve így az ezüstérmet. A harmadik Pszczolarski lett. Lovassy Krisztián kiváló versenyzéssel az előkelő kilencedik helyet szerezte meg!

A 2016-os csömöri XCO ob-n is rajthoz álló kerékpáros büszke lehet a teljesítményére, ahogy mi is azok vagyunk rá! Gratulálunk!